יום דילמה

חיים יחד גם באי הסכמה

תיכון אזורי מגידו 

יום הזכרון לרצח יצחק רבין סביב דיון דילמה בתיכון אזורי מגידו
במסגרת הנהגת מארג תיכון אזורי מגידו, בהובלת סימה, מנהלת בית הספר, ואלה, רכזת מארג בבית הספר- הוחלט להתמקד ביום הזכרון לרצח יצחק רבין בעיסוק סביב שיח בדילמות הקשורות לערכים המובילים שנבחרו לביה"ס.
השנה שנת תש"פ, מנהלת ביה"ס, סימה מנט, ביחד עם הנהגת מארג בחרה ליישם ולקדם כבר בנובמבר, תהליך חינוכי עמוק המתקשר לחזון ביה"ס. את חזון התיכון האזורי מגידו כתבו ועבדו במשך שנה שלמה, הקודמת, תשע"ט, הנהגת מארג וכל צוות ביה"ס. במסגרתו נבחרו חמישה ערכים מובילים:
אחריות,
כבוד הדדי,
שייכות,
מעורבות, 
ומצויינות 
כאמור, הוחלט ליישם תהליך חינוכי המדגיש את אותם ערכים מובילים שנבחרו כבר ביום הזכרון לרצח יצחק רבין עם כל תלמידי ביה"ס משכבת ז' עד שכבת יב'. ליום זה קדם תהליך עם כל הנוגעים בדבר. ראשית, הנהגת מארג דנה בהכנת תוכנית אשר תוכל להביא לידי ביטוי את גרעיני המומחיות שלנו והם - 
מתן מענה אישי, 
עבודת צוות, 
מקצועיות בחינוך 
ובהוראה ויצירתיות. 
שנית, הנהגת מארג העבירה לכל צוות בית הספר השתלמות בת מספר שעות ובה כל הצוות התייחס לערכים המובילים של בית הספר. בתום היום נבנו מערכי שיעור להעברת התכנים ליום הזכרון לרצח יצחק רבין לכל התלמידים. 
ביום הזכרון לרצח יצחק רבין, הגיע גם מפקח ביה"ס, רוני ויינברג, אשר הצטרף וליווה את המהלכים ובסופו אמר שהיום היה ערכי, מושקע וחשוב. היום התחיל במפגשים עם אורחים שונים שהרצו ופגשו תלמידים ושוחחו על נושאים הקשורים להסתה וגזענות. הגיעו ברהנו טגניה, אלעזר שטרן ושפיק באדריה. הם הציגו את זוויות הראיה שלהם וחפשו לתלמידים רעיונות שיתקשרו להם בהמשך היום לערכים בנושאי הדילמות שנבחרו. לאחר המפגשים בשכבות עם האורחים, כל כיתה התחלקה לשניים. קבוצה אחת עם המחנך וקבוצה שניה עם מורה מקצועי. כל שכבה דנה בדילמה שנבחרה בקפידה ביום ההשתלמות האמור לעיל. 
את היום חתם טקס, בהשתתפות נציגים מכל השכבות אשר גם הוא התייחס לנושאים שעלו מהמפגשים עם האורחים וכן מהדילמות שעסקו בהם בכיתות. דילמות שהדגישו את השאלה מה קורה כאשר ערכים מובילים והומניסטיים שאנו מאמינים בהם מאד - מתנגשים. הערכים שעלו מתוך הדילמות והתנגשו, כאמור, היו קשורים לאותם ערכים המובילים: אחריות, כבוד הדדי, שייכות ומעורבות.
להכנת היום היו שותפים רבים, החל מהנהגת מארג, מורי בית הספר בעלי תפקידים שונים הקשורים לתחומי האומנויות (מחול, מוסיקה, לשון ועוד), הרכזים החברתיים ומועצת התלמידים. כולם חברו יחדיו להוביל את היום המושקע שעסק בנושאים השייכים לחזון בית הספר.