חטיבת הביניים ״הראשונים״,

הוד השרון

שם המנהלת: נוגה ברעם

שם המנחה: חיים פרג

5 (1)
unnamed
unnamed-1
unnamed-2
unnamed-3
unnamed-4
unnamed-10
unnamed-14
unnamed-21
1 (1)
unnamed-20
unnamed-22

הכנות ליום ביקור ועדת האות 

שבילים מבררי זהות – "הראשונים" מפלסים דרך ארץ ואדם

 

הסיפור הייחודי של חט"ב 'הראשונים', הוד השרון "השביל הזה מתחיל כאן... לא סלול, לא תמיד מסומן... יוצא אל האור, אל חיים חדשים, לך עליו, עלה עליו עכשיו... מרחוק נדלק אור... השיר הזה מתחיל כאן, לא גמור, לא תמיד מכוון... השיר הזה מתחיל כאן, ממשיך גם מחר, חותך באוויר, בין אנשים, יוצא אל האור, אל חיים חדשים... לך עליו... "יוצא לאור" / אהוד בנאי

 

הרוח הנושבת מבין שורות השיר "יוצא לאור", היא רוח של התחלה ושל צעידה בשבילים של "חיים חדשים" הנמתחים מאתנו למרחק רב, מרחק המחייב היסוס ובירור אודות המשך הדרך ואודות עתידם של כולנו - ההולכים על השביל. השיר מהווה הזמנה מרתקת ונפלאה להתוויית שביל המזמן מפגשים ממפגשים שונים לכל אורכו, בדומה לגורם התוכן המארגן שלנו – "הראשונים מפלסים דרך ארץ ואדם", אשר חייב אותנו לפרק אותו כדי ללמוד אותו, כדי להפיק ממנו השראה וכדי להבין כיצד סוללים ממנו שבילים אל התלמיד בהיבטים של רוח, זהות, דעת, ערכים ומיומנויות.

 

סיפורה של חטיבת-הביניים 'הראשונים', סובב סביב רעיון השבילים הארוגים יחדיו לעמוד שדרה מרכזי אשר בו בולטים הרעיונות הגדולים והמכוננים של ראשוניות וחלוציות, של נחשוניות, של פילוס ופריצת דרך, והם מלּוו ים תדיר בתהייה, בטעייה, בבירור ובתעייה, הנלמדים כולם במרחבים מבררי זהות יהודית, ציונית ואזרחית-דמוקרטית, סביב אדם וסביב חברה ועשירים בטקסטים יהודיים ובמקורות מעולמות תוכן מגוונים. "הראשונים מפלסים דרך ארץ ואדם" מורה לנו לנוע כל העת במציאות של סימני שאלה, לבוא אל השביל הנחשוני בתנועה מתמשכת שתכליתה להתאמן על הרעיון הגדול והמכונן שטמון ברוח הזו. האמירה המרכזית של החטיבה בעניין פריצת הדרך, מגיעה אל כל הקהילה ובעיקר אל הלומדים, היא יוצרת אטמוספירה של מוטיבציה ומנהיגות, של רצון, של חתירה מתמדת "למעלה והלאה", אל שבילים לא ידועים שעליהם ובאמצעותם מתאמנים בשדה האימונים הגדול של החיים - לא רק בלימודים.

מוצרי בית הספר

טקסים בשביל הזהות

בשבילי

שורשים בשביל

הזהות והארץ

בשביל הטבע

מפלסים דרך

ארץ ואדם

מסע בשבילי השבת

שורשים בשביל הזהות